"SZKOŁA PAMIĘTA"

"Szkoła pamięta" - to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, do której przyłączyła się na nasza szkoła. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach tego przedsięwzięcia  uczniowie klas 0, I, II, III wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na miejscowy cmentarz, by odwiedzić groby swoich bliskich oraz tych, którzy zasługują na miano lokalnych osobistości. Nad mogiłami zmarłych odmówili modlitwę oraz zapalili znicze, jako wyraz szacunku dla ich życia oraz dokonań.

Podejmując działania zaproponowane przez MEN, chcieliśmy, aby w roku tak ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej - uwrażliwić uczniów, na kultywowanie pamięci o tych, których już nie ma wśród nas, a którzy swoją postawą i czynami chlubnie zapisali się na kartach sowińskich dziejów.

mgr Małgorzata Leśniak-Florek